Haber

Fransa’da bir engelli bakım evinde çıkan yangın: Çok sayıda ölüm

Almanya sınırındaki Wintzenheim kasabasındaki bir engelliler bakımevinde yangın çıktı. Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, çok sayıda can kaybı olduğunu belirtti. Fransa Başbakanı Elisabeth Borne ve Aile Bakanı Aurore Berge, yangının çıktığı bölgeye gidiyor.

Fransa’nın Wintzenheim kentindeki bir engelliler bakımevinde yangın çıktı. Yangına müdahalenin devam ettiğini kaydeden Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, “Bu sabah erken saatlerde Wintzenheim’a bağlı Haut-Rhin’deki engelliler bakımevinde yangın çıktı. can kaybı bildirildi.Müdahale devam ediyor.”

BAŞBAKAN BURNE VE AİLESİ BAKANI BERGE BÖLGEYE GİDİYOR

Fransa Başbakanı Borne, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Wintzenheim’daki korkunç yangının ardından Aurore Berge ile oraya gidiyorum. Düşüncelerim oradakilerle. İtfaiye seferberliğini selamlıyorum.”

Berge, “Wintzenheim’da bu sabah meydana gelen yangını dehşetle öğrendik. Kurbanlar ve ailelerine destek olmak ve cesaretle çalışan acil servislere saygılarımızı sunmak için Başbakan ile birlikte oraya gidiyoruz. “

“17 KİŞİ TAHLİYE EDİLMİŞ, 11 KİŞİ KAYIP”

Haut-Rhin Bölge Hizmetleri’nden yapılan açıklamada, huzurevinden 17 kişinin tahliye edildiği, 11 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi. Yangına 76 itfaiye, 40 jandarma ve 4 itfaiye aracı müdahale ediyor.

kiraz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu